BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 6694515
*
nr 669 4515
Kandelabrar
1 par, England, pläter, 1800-tal, höjd: 44
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2010
kl 18:28:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 15:48:18
1
1.000 kr
22/11 17:23:21
2
750 kr
22/11 17:23:37
2
850 kr
22/11 17:24:02
2
950 kr
22/11 17:24:15
2
1.100 kr
22/11 18:15:41
1
1.300 kr
29/11 18:19:42
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48
*
Kandelabrar
nr 669 4515
Kandelabrar
1 par, England, pläter, 1800-tal, höjd: 44
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/11 15:48:18 | 1 | 1.000 kr |
| 22/11 17:23:21 | 2 | 750 kr |
| 22/11 17:23:37 | 2 | 850 kr |
| 22/11 17:24:02 | 2 | 950 kr |
| 22/11 17:24:15 | 2 | 1.100 kr |
| 22/11 18:15:41 | 1 | 1.300 kr |
| 29/11 18:19:42 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48



